Jarmarki i Festiwale rękodzieła

Wystawa Twórców Ludowych
i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego

7 - 9 czerwca 2013

 

Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko - Czeskiego odbywa się corocznie w miesiącu czerwcu, a w trakcie trzech dni jej trwania prezentowane jest rękodzieło twórców ludowych i rzemiosło artystyczne pogranicza polsko-czeskiego.

Rok rocznie towarzyszy jej szereg imprez rozrywkowych, organizowane są także seminaria tematyczne. Podczas Wystawy prezentowana jest kuchnia regionalna. Ponadto promowane są regiony przygranicze Polski i Czech oraz miasta partnerskie Prudnika.

Wystawcy biorą udział w konkursach na "Najciekawsze stoisko wystawowe" oraz "Najlepszą potrawę regionalną".

Przedsięwzięcie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie. Każda jej edycja gromadzi ponad trzystu Wystawców.


 

Targi Rękodzieła w Mikołowie

17 - 18 maj 2013

 


 

V Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów w Bytomiu

20 - 21 kwietnia 2013

 

 


X Jarmark Rzeczy Ładnych
Dom Kultury Batory w Chorzowie

2 grudnia 2012
godz. 10:00 - 17:00

Szczegóły na: www.rzeczy-ladne.eu


III Jarmark Aktywności Twórczej
Dom Kultury Batory w Chorzowie

7 października 2012
godz. 10:00 - 17:00


Szczegóły na: www.rzeczy-ladne.eu


II Slow Festiwal
Rosarium WPKiW w Chorzowie
23 czerwca 2012


 

Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy stworzyć dzień, kiedy możemy zatrzymać się w codziennym biegu, usiąść w gronie znajomych, spędzić czas wśród przyrody...
W programie :
- Slow Konkurs Rzeczy Ładnych - szczegóły TUTAJ
- koncerty
- warsztaty rękodzieła
- pokazy twórczości
- kreatywne animacje dla dorosłych i dzieci
- i wiele innych atrakcji


Wystawa Twórców Ludowych
i Rzemiosła Artystycznego
Pogranicza Polsko-Czeskiego

  

Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko - Czeskiego odbywa się corocznie w miesiącu czerwcu, a w trakcie trzech dni jej trwania prezentowane jest rękodzieło twórców ludowych i rzemiosło artystyczne pogranicza polsko-czeskiego.

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Konsula Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie i gromadzi za każdym razem ponad 300 wystawców.

Rok rocznie towarzyszy jej szereg imprez rozrywkowych, organizowane są także seminaria tematyczne. Ponadto promowane są regiony przygranicze Polski i Czech oraz miasta partnerskie Prudnika.


Udział w Wystawie zarówno w charakterze zwiedzających, jak i wystawców jest bezpłatny.

Koordynatorem Wystawy Twórców Ludowych oraz Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko - Czeskiego jest Pani Alina Foryś - Kierownik Biura Promocji Gminy i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Prudniku, tel +4877 4066263, e-mail: alina.forys@prudnik.pl.

Szczegółowych informacji dotyczących Wystawy udziela Biuro Promocji Gminy i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Prudniku, tel. +4877 4066263, +48 77 4066260, e-mail: promocja@prudnik.pl.


II Jarmark Aktywności Twórczej
w Domu Kultury Batory w Chorzowie
3 czerwca 2012

 

Impreza ta ma zachęcać ludzi z zewnątrz do poznawania różnych technik rękodzieła, do rozwijania nowych pasji, do spotykania się w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Ponieważ nie wszyscy potrafią... zdobyć potrzebne im materiały i nie wszyscy sprawnie posługują się internetem, dlatego chcemy właśnie takim osobom ułatwić realizację zainteresowań, żeby mogły na miejscu kupić potrzebne rzeczy, nawiązać kontakt, poznać techniczne tajemnice.
Ma to być również impreza dla ludzi 'z branży', żeby móc poznać nowe techniki, nawiązać współpracę, zdobyć dostawców lub odbiorców.

W programie - warsztaty różnych technik rękodzieła, pokazy technik i możliwości wykorzystania materiałów i narzędzi, prezentacje twórczości oraz stoiska z materiałami i narzędziami.

Gospodyniami i gospodarzami II edycji będą uczestnicy zajęć w Pracowni Działań Twórczych, którzy zaproponują ciekawe warsztaty, pokazy i animacje twórcze dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy do rezerwowania terminu.

Szczegóły, regulamin, informacje - na www.rzeczy-ladne.eu

 

 

 

 

 

 

43-300 Bielsko-Bia00a ul. Schodowa 1/1 tel. 509 424 912 email:biuro@pracowniakreatywnosci.pl