4 dzień Festiwalu

 

 


godz. 9:00 - 12:00Mapa marzeń - czyli jak realizować swoje marzenia - pracownia nr 1

Każdy z nas ma swoje bardzo małe lub bardzo wielkie Marzenia, Pragnienia, Cele. Formułujemy Plany  na przyszłość i tworzymy bardziej lub mniej wyraźne Wizje rzeczywistości . Mapa Marzeń to metoda oparta na twórczej wizualizacji naszych zamierzeń  i obrazowaniu potrzeb, przez co stają się one dla nas bardziej konkretne i działają jak kompas wskazujący właściwy kierunek działania. Tworzenie swojej Mapy i jej wspólne omawianie pozwala dotrzeć do tego, co dla nas ważne oraz nadać temu kształt będący przyjemnym motywatorem na drodze własnego rozwoju. Analiza symboli, kolorystyki oraz zagospodarowania przestrzeni własnej Mapy umożliwia spojrzenie na siebie i swoje dążenia z szerszej perspektywy i pogłębienie wiedzy o sobie. Jest to jednocześnie świetna, kreatywna zabawa odzwierciedlania symbolami tego w jaki sposób myślimy o sobie i otaczającym nas świecie.

Korzyści wynikające z zastosowania tej metody to:

 • przełożenie ogólnych idei na bardziej konkretny, wizualny plan
 • transformacja pragnień w rzeczywiste obrazy
 • nadanie marzeniom bardziej realnych kształtów
 • ustalenie  wytycznych i kierunku działania
 • stymulowanie twórczych pokładów psychiki
 • zwiększenie  samoświadomości
 • generowanie przyjemnych emocji i pozytywnego myślenia

Cena: 40 zł od osoby
Minimalna ilość osób: 3
Maksymalna ilość osób: 15
Prowadząca: Dominika Borowska – Stasica


Tworzenie witrażowej biżuterii - pracownia nr 2Szkło, wbrew pozorom, jest bardzo plastycznym materiałem. Na tych warsztatach uczestnicy nauczą się jak wyczarować z niego fantastyczne wisiory, pierścionki lub broszki. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności - przy odrobinie cierpliwości można nauczyć się zamieniać proste kawałki szkła w niepowtarzalne ozdoby. W czasie warsztatów przedstawione zostaną podstawy techniki Tiffany, każdy nauczy się ciąć i obrabiać szkło, lutować, a z warsztatów wyjdzie z własnoręcznie wykonaną niepowtarzalną biżuterią.

Cena: 120 zł od osoby
Minimalna ilość osób:4
Maksymalna ilość osób:10
Prowadząca: Aleksandra Kajewska


godz. 12:15- 15:15


W poszukiwaniu szczęścia - pracownia nr 1

Szczęście to temat odwiecznych zmagań intelektualnych filozofów, myślicieli i praktycznych badań psychologów. Jest to też zagadnienie, które dotyczy nas o ile zastanawiamy się nad jego naturą, dążymy do niego lub z jakichś przyczyn je utracimy. Każdy nosi buty lecz nie wszyscy tego samego rozmiaru. Podobnie jest ze szczęściem, można je osiągnąć, ale każdy inaczej i na swoją miarę. Proponuję ćwiczenia oparte na wspólnych wnioskach badaczy dotyczących tego, co ludziom zapewnia poczucie szczęścia. Podstawą będzie zbudowanie własnej definicji szczęścia oraz poznanie repertuaru działań, które zwiększają satysfakcję z życia. Możesz z nich wybrać sposoby, które działają na Ciebie i które praktykowane w życiu codziennym podniosą Twój nastrój i zadowolenie z siebie, a także pozwolą pełniej korzystać z otaczającej rzeczywistości.

Cena: 40 zł od osoby
Minimalna ilość osób: 3
Maksymalna ilość osób: 15
Prowadząca: Dominika Borowska – Stasica


Tworzenie szkatułki ceramicznej - pracownia nr 2

Na zajęciach uczestnicy wylepiają ozdobne pudełko ceramiczne.
Poznają nową technikę lepienia. Formują wyrób z plastra gliny plastycznej, całość zdobią tlenkami metali. Przedmiot może służyć jako stylowa szkatułka na biżuterię lub inne skarby i tajemnice.

Cena: 75 zł od osoby
Minimalna ilość osób:4
Maksymalna ilość osób:10
Prowadząca: Marta Hordowicz


godz. 15:30 - 18:30


Jak być twórczą i kreatywną - pracownia nr 1

Chciałybyśmy być aktywne, twórcze i z pomysłami, ale coś nam nie pozwala… Mamy jakieś opory, przeszkody, zwątpienia w siebie i swoje możliwości … Albo nawet jeśli są pomysły, to coś nie pozwala nam ich realizować.

Podczas warsztatu zastanowimy się:

 • co nam pomaga, co przeszkadza w rozwoju własnej kreatywności?
 • jakie są czynniki stymulujące twórcze myślenie?
 • jak sięgnąć do własnych zasobów i konstruktywnie je wykorzystywać?
 • co nam daje twórcza aktywność?

Cena: 40 zł od osoby
Minimalna ilość osób: 3
Maksymalna ilość osób:15
Prowadząca: Ewa Wróbel


 

Biżuteria Sutasz - pracownia nr 2Biżuteria sutasz to biżuteria wykonana ze sznurków jedwabnych. Ten rodzaj biżuterii ma długą historię, jednak popularna stała się dopiero kilka lat temu dzięki izraelskiej projektantce Dori Csrengeri. Dzisiaj w Polsce sutasz przeżywa renesans wśród twórców zajmujących się rękodziełem i projektowaniem ręcznie robionej biżuterii.

Technika ta daje twórcom ogromne możliwości pod względem formy i koloru. Łącząc sutasz z kamieniami, kryształami czy srebrem uzyskujemy bardzo oryginalne i niespotykane wcześniej w tej sferze efekty.

Technika ta wbrew pozorom nie jest trudna. Na zajęciach uczestniczki nauczą się krok po kroku jak wykonać wisiorek z wykorzystaniem jedwabnego sznurka. Panie po zakończonych zajęciach wyjdą z gotową biżuterią.

Cena: 80 zł od osoby
Minimalna ilość osób, aby warsztaty się odbyły: 6
Maksymalna ilość osób: 12
Warsztaty prowadzi: Maria Janas

 

 

Ażurowe dzieła sztuki - pisanki - zostały odwołane z przyczyn losowych. Przepraszamy.

Ta unikatowa technika po raz pierwszy w Bielsku-Białej!

Podczas warsztatu uczestnicy wykonają przy pomocy mini-szlifierki i innych narzędzi ażurową pisankę gęsią. Zaprojektują wzór na wydmuszce, a następnie wytną go przy użyciu odpowiednich frezów i wierteł. Szkolenie przeznaczone dla Pań, które nie boją się wyzwań :))

Cena: 120 zł od osoby
Minimalna ilość osób: 2
Maksymalna ilość osób: 4
Prowadząca: Agnieszka Waratus

43-300 Bielsko-Bia00a ul. Schodowa 1/1 tel. 509 424 912 email:biuro@pracowniakreatywnosci.pl