Wydarzenia towarzyszące

W ramach Babskiego Bielska zapraszamy na wydarzenia towarzyszące:
wystawę sztuki kobiecej, Szafiarki Party oraz Mini Warsztaty Kulinarne Tupperware
 
Wystawa sztuki kobiecej 

Zapraszamy na wystawę sztuki kobiecej, na której swoją twórczość zaprezentują: Renata Rybakiezy, Agata Okrzesik oraz Aleksandra Kajewska
 
Wernisaż wystawy odbędzie się 12 listopada 2010 (piątek) o godz. 18.00 w Pracowni Kreatywności (ul.Wzgórze 5, I piętro). O poczęstunek na wernisażu zadba Farma Cafe.
 
W ramach Festiwalu zobaczymy prace następujących artystek:
 
Renata Rybakiezy na Babskim Bielsku przedstawi kolekcję obrazów Retrospekcje chorwackie  inspirowaną klimatem krajów śródziemnomorskich. Zobaczymy także dwie kolekcje biżuterii: jedną inspirowaną bentos oraz drugą Moje art deco w połączeniu z prezentacją ubiorów damskich.

Renata Rybakiezy - artysta-plastyk, absolwentka wydziału Tkaniny na ASP w Łodzi, projektantka mody, dodatków i biżuterii. Jest autorką kolekcji odzieży inspirowanej życiem i twórczością Fridy Kahlo oraz stylem art deco.Projektuje i wykonuje unikatowe kolekcje srebrnej biżuterii, a także ubrania, torebki skórzane oraz obuwie.
 

Aleksandra Kajewska na Babskim Bielsku zaprezentuje kolekcję lamp witrażowych.
Jest to bardzo charakterystyczny element wystroju wnętrz. Wyłączona- jest interesującym obiektem, włączona - tworzy niepowtarzalną atmosferę roztaczając wokół siebie ciepły, kolorowy i niepowtarzalny blask. Wiele kolorów szkła w połączeniu z wyobraźnią twórcy potrafią stworzyć oryginalne ozdoby wnętrz.

Aleksandra Kajewska - ukończyła Wydział Pedagogiczno - Artystyczny na Uniwersytecie Śląskim w filii w Cieszynie. Od lat tworzy biżuterię i ozdoby witrażowe, prowadzi warsztaty witrażowe, rysuje dla wydawnictw. Od kilku lat organizuje w Chorzowie Jarmark Rzeczy Ładnych - miejsce spotkań twórców i odbiorców rękodzieła.
 
  
 
Agata Okrzesik na Festiwalu zaprezentuje obrazy-tkaniny jedwabne o motywach roślinnych.
Zapraszam do mojego jedwabnego świata,piękne kolory,magiczny tajemniczy połysk,miękkość i delikatność to cechymoich tkanin .Moje malowanie to ulotna chwila,obrazy miejsc zapadłych w pamięć kwiatów i traw smaganych wiatrem.

Agata Okrzesik o sobie:
Jedwab pojawił się w moim życiu na początku lat 90-tych. I był to bardziej przypadek, niż świadomy wybór techniki. Zawsze szukam nowych wyzwań, jako niepoprawna optymistka i osoba chorobliwie ciekawa, zaczęłam zgłębiać technikę malowania na jedwabiu.

  

43-300 Bielsko-Bia00a ul. Schodowa 1/1 tel. 509 424 912 email:biuro@pracowniakreatywnosci.pl