Trudny szef, czyli jak się porozumieć z przełożonym

Poradnik Agnieszki Wróbel „Trudny szef, czyli jak się porozumieć z przełożonym” w pewnym sensie jest kontynuacją książki „Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi” - w zakresie asertywnego reagowania w relacji ze zwierzchnikiem.

 

 

 

Książka może być przydatna zarówno pracownikom,
jak i przełożonym.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- pomaga rozpoznać typ osobowości przełożonego i wybrać najlepszą strategię współpracy z nim
- podpowiada, jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne i nabrać dystansu emocjonalnego
- uczy, jak spokojnie i rzeczowo reagować w sytuacjach ekstremalnych, takich jak np. straszenie, krytykowanie na forum publicznym czy mobbing
- pomaga poradzić sobie z agresywnymi zachowaniami w pracy, oraz budować zdrowe poczucie własnej wartości

Dlaczego ten poradnik został podzielony na dwie części. Pierwsza część, „Jacy bywają szefowie?”, zawierają zarys typów osobowości różnych rodzajów szefów wraz z ich krótką „instrukcją obsługo”. Natomiast druga, „O czym warto wiedzieć, żeby sobie poradzić?”, dotyczy w dużej mierze ciebie – twojego modelu funkcjonowania w tej skomplikowanej relacji. Możesz bowiem odbierać szefa jako groźnego, karcącego rodzica, podczas gdy innej osobie jawi się on jako poczciwy wujaszek.

Niemniej jednak badania wielu psychologów wykazują, że wśród kadry zarządzającej jest czterokrotnie więcej psychopatów niż przeciętnie w społeczeństwie. Na najwyższych szczeblach władzy znajdują się czasem osoby bezwzględne, pozbawione empatii, niezdolne do współczucia, odczuwania winy i wstydu. To jest skutek uboczny promowania przebojowości, bezkompromisowości  czy umiejętności podejmowania szybkich decyzji, cechy te bowiem współwystępują ze sobą. 

Książka do kupienienia między innymi TUTAJ.

43-300 Bielsko-Bia00a ul. Schodowa 1/1 tel. 509 424 912 email:biuro@pracowniakreatywnosci.pl