Kalendarium

31 Marzec 2017 (Piątek) godz. 16:00 - NOWOŚĆ! Warsztaty filcowania pisanek - tym razem na mokro!

Na warsztatcie uczestnicy ozdobią styropianowe jajka tym razem stosując technikę filcowania na mokro. To szybki i łatwy sposób na stworzenie niepowtarzalnych "pisanek", łącząc ze sobą różne kolory i odcienie. Dodatkowo wykorzystany surowy jedwab doda nam połysku i urozmaici fakturę. Ta technika może być także wykorzystana do stworzenia tła dla filcowania igłowego. Każdy uczestnik ozdobi zestaw składający się z 10 pisanek.

Zabierz na warsztat znajomą osobę... przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla obojga 10% zniżki


1 Kwiecień 2017 (Sobota) godz. 09:30 - Kurs filcowania: faktury i struktury

Podczas warsztatu uczestnicy wykonają cztery próbki, tworząc różne efekty struktur i faktur. Będą łączyć wełnę z tkaniną jedwabną, włóknami jedwabnymi typu silk laps, czesanką jedwabną, wełną przędzoną, kuleczkami wełnianymi, lokami wełnianymi, koronkami itp. Nauczą się rozkładać wełnę zarówno cieniutko, wręcz ażurowo, ale również tworząc stałe, stabilne choć cienkie płaszczyzny przydatne podczas filcowania ubrań. Będziemy tworzyć aplikacje jedwabne na wełnie oraz malarskie rozkładanie wełny na jedwabiu. Poznane techniki przydadzą się do tworzenia różnych typów szali. Mogą także wzbogacić techniki wykończenia filcowych torebek, kapeluszy, ubrań, obrazów itp.

Uwaga! Warsztat może ulegać zmianom i modyfikacjom w zależności od potrzeb uczestników. Na życzenie kursantów można rozszerzyć warsztat także o formy przestrzenne.

Zabierz na warsztat znajomą osobę... przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla obojga 10% zniżki


1 Kwiecień 2017 (Sobota) godz. 11:00 - NOWOŚĆ! Warsztaty beadingu: bransoletka tkana na krośnie

W trakcie warsztatu każdy z uczestników wykona własnoręcznie bransoletę z koralików toho, techniką wyplatania na krośnie.  Na warsztacie zostaną również przedstawione podstawowe informacje na temat tworzenia biżuterii z drobnych koralików.

Zabierz na warsztat znajomą osobę... przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla obojga 10% zniżki


28 Kwiecień 2017 (Piątek) godz. 16:30 - NOWOŚĆ! Warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków

Uczestnicy dowiedzą się jakie substancje chemiczne znajdują się w kosmetykach, jak wpływają na nasze zdrowie oraz na środowisko i dlaczego warto ich unikać. Przekonają się, że tworzenie własnych kosmetyków to świetna zabawa, która niesie za sobą wiele plusów dla nas, naszych rodzin i otaczającego nas świata. Każdy uczestnik zabierze ze sobą wszystkie zrobione kosmetyki w słoiczkach/buteleczkach z własnoręcznie przygotowaną etykietką.
 
Każdy uczestnik wykona:
1. Wybielającą pastę do zębów
2. Dezodorant
3. Pachnący peeling z suszonymi kwiatami
 
 
 
Zabierz na warsztat znajomą osobę... przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla obojga 10% zniżki
43-300 Bielsko-Biała ul. Schodowa 1/1 tel. 509 424 912 email:biuro@pracowniakreatywnosci.pl